Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Szachy Barcin
Reklama
Imago Okna Drzwi

Miasto Barcin

Basen Barcin

Imago Okna Drzwi

Dąb Barcin - strona oficjalna

Dąb Barcin - kibice

Statystyki reklamowe
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Czy w Barcinie powinno się reaktywować klub szachowy?

TAK
TAK
100% [6 głosów]

NIE
NIE
0% [0 głosów]

Ogółem głosów: 6
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 16.08.11
Zakończono: 06.12.11
Powitanie
Witamy na stronie szachistów z Barcina
NOWOROCZNY TURNIEJ SZACHOWY 2017


W najbliższą sobotę 14 stycznia od godz. 9:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbędzie się Noworoczny Turniej Szachowy. Jest to już III edycja tego turnieju w naszym mieście. Organizatorzy czyli: Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza, Liceum Ogólnokształcące oraz barcińska książnica będą gościć blisko 80 szachistów z czterech województw.
Przy tak doskonałej stawce zawodników będzie to niewątpliwa okazja rozegrania partii na mistrzowskim poziomie.
Życzymy powodzenia
Plik turniejowy dostępny jest TUTAJ

KRZYSZTOF ŻOŁNIEROWICZ NAJLEPSZY


Zwycięstwem Krzysztofa Żołnierowicza (Gambit Świecie) - mistrza międzynarodowego zakończył się IMAGO Noworoczny Turniej Szachowy w Barcinie. Drugie i trzecie miejsce przypadło: p. Przemysławowi Szmyd (Hetman Michałowice) i p. Waldemarowi Starzyńskiemu (Chemik Bydgoszcz). W zawodach wzięło udział czterdziestu ośmiu zawodników z dwóch krajów: Polski i Rosji. Uczestnicy rywalizowali w barcińskiej bibliotece znanej już ze swojej gościnności - podkreślając po raz kolejny rodzinną atmosferę i uprzejmość pracowników książnicy.
Turniej otworzyła Dyrektor barcińskiego Zespołu Szkół nr 1 p. Marzena Wolska, która również wraz z główmy sponsorem turnieju p. Tomaszem Tańskim - właścicielem formy IMAGO wręczała nagrody zawodnikom.
Wynik wśród uczniów szkół podstawowych:
1. Stanisław Paprocki (Chemik Bydgoszcz)
2. Wiktor Tański (Baszta Żnin)
3. Olaf Bartoszewski-Reiski (Chemik Bydgoszcz)

Wyniki wśród szkół ponadpodstawowych:
1. Borys Paliwoda (Baszta Żnin)
2. Jan Kukorowski (Chrobry Gniezno)
3. Mikołaj Włoch (Chemik Bydgoszcz)

Nasi uczniowie w tej kategorii zajęli następujące miejsca:
4. Filip Andler
5. Marek Wróblewski
8. Kacper Wiśniewski
9. Kacper Furmaniak
11. Maria Wolska

Najmłodszy zawodnik: Piotr Leśniewski (Rynarzewo) lat 7, najstarszy zawodnik Kazimierz Budnik (Chemik Bydgoszcz) 85 lat.
Najlepszy zawodnik z Barcina - Wiktor Tański
Najlepsza kobieta – Matylda Brelińska (Baszta Żnin)
Sędzią główmy zawodów był. P. Hubert Łukomski, sekretariat prowadziła p. Halina Pietrzak. Organizatorzy imprezy: Biblioteka Barcin, Zespół Szkół nr 1 w Barcinie, Imago - sponsor tytularny dziękują bardzo Baszcie Żnin za użyczenie sprzętu, a panu Tomaszowi Tańskiemu za ufundowanie nagród głównych.
Pełne wyniki dostępne są TUTAJ
Galeria z zawodów dostępna jest na portalu Pałuk.
NOWOROCZNY TURNIEJ SZACHOWYZapraszamy do udziału w Noworocznym Turnieju Szachowy, który odbędzie się 9 stycznia 2016 roku w barcińskiej bibliotece. Zgłoszenia są przyjmowane pod adresem e mailowym szachybarcin@gmail.com
Plik turniejowy znajduje się TUTAJ, natomiast regulamin dostępny jest TUTAJ
Sponsorem tytularnym jest firma IMAGO Barcin.
PODSUMWANIE JESIENNEGO TURNIEJU SZACHOWEGO


Zwycięstwem Krzysztofa Żołnierowicza (Gambit Świecie) - mistrza międzynarodowego zakończył się IV Jesienny Turniej Szachowy w Barcinie. Drugie i trzecie miejsce przypadło kandydatom na mistrzów krajowych: p. Markowi Olszewskiemu (Chemik Bydgoszcz) i Karolowi Jaroch (Fala Świekatowo). W zawodach wzięło udział czterdziestu dwóch zawodników z trzech województw. Uczestnicy rywalizowali w barcińskiej bibliotece - podkreślając jej idealne walory takie jak: akustyka, oświetlenie, stoliki i krzesełka. Dodając do tego wręcz rodzinną atmosferę i uprzejmość pracowników książnicy możemy być spokojni, że w kolejnej edycji zawodnicy ponownie zechcą do Barcina przyjechać.
Wynik wśród uczniów szkół podstawowych:
1. Stanisław Paprocki (Chemik Bydgoszcz)
2. Mariusz Matczyński (MKD nr 5 Bydgoszcz)
3. Michał Kozłowski (Fala Świekatowo)

Wyniki wśród gimnazjalistów:
1. Borys Paliwoda (Żnin)
2. Maria Wolska (Barcin)
3. Jacek Zakrzewski (Barcin)

Wyniki wśród uczniów szkół ponadpodstawowych
1. Iwona Kaczmarczyk (LO Barcin)
2. Filip Andler (LO Barcin)
3. Marek Wróbleswki (LO Barcin)

Najmłodszy zawodnik: Franciszek Paprocki (Chemik Bydgoszcz) lat 6, najstarszy zawodnik Jan Juniewicz (Barcin) 68
Najlepszy zawodnik z Barcina - Wiktor Tański
Najlepsza kobieta - Iwona Kaczmarczyk (Barcin)
Organizatorzy imprezy: Biblioteka Barcin, Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie, Imago - sponsor tytularny, Liceum Ogólnokształcące w Barcinie, LKS Dąb Barcin dziękują bardzo Baszcie Żnin za użyczenie sprzętu, a panu Tomaszowi Tańskiemu za ufundowanie nagród głównych.
Pełne wyniki dostępne są TUTAJ.
Galeria z zawodów dostępna TUTAJ.
JESIENNY TURNIEJ SZACHOWY 2015


Już w najbliższa sobotę w Bibliotece Miejskiej odbędzie się kolejna edycja Jesiennego Turnieju Szachowego. Turniej będzie rozgrywany w systemie szwajcarskim na dystansie siedmiu rund, z czasem dla zawodnika 30 minut. Kolejność zawodników ustalana będzie na podstawie ilości zdobytych punktów. W razie ich równości o zajętych miejscach decydować będą kolejno: - średni Buchholz; - Buchholz; - ilość zwycięstw; - progres. Wszystkie pojedynki posędziuje p. Hubert Łukomski.. W turnieju wystąpi pięćdziesięciu szachistów z trzech województw: kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego. Jak na ich tle wystąpią nasi zawodnicy? Tego przekonamy się w sobotę. Start zawodów o godz. 9:00. Zapraszamy
Plik turniejowy dostępny jest TUTAJ
Regulamin turnieju dostępny TUTAJ.
IV MISTRZOSTWA GMINY BARCIN W SZACHACH

gimnazjum Barcin
W minionym tygodniu w swoje święto mieli pasjonaci „królewskiej gry” jaką są szachy. Zawodnicy z całej gminy rywalizowali w IV Mistrzostwach Szkół gminy Barcin. 47 zawodników podzielonych na kategorie wiekowe rywalizowało w czterech grupach. Najliczniejszej dwudziestodwuosobowej na dystansie siedmiu rund swoje pojedynki rozgrywali gimnazjaliści. Tutaj najlepszym okazał się Jakub Szostek, który z 5 punktami (na 7 możliwych) wyprzedził Filipa Andlera 4 pkt. (tytuł wicemistrza) i Kamila Kalkę 3,5 pkt. (zdobywca trzeciego miejsca). Pierwszych dwóch to reprezentanci barcińskiego gimnazjum, a zdobywca trzeciego miejsca - piechcińskiego gimnazjum. Wśród dziewcząt zwyciężyła Maria Wolska, która wyprzedziła swoje koleżanki ze szkoły, Wiktorię Becmer oraz Julię Maciejewską (wszystkie gimnazjum Barcin). W drugiej i trzeciej grupie rywalizowali uczniowie szkół podstawowych. Tutaj najlepszym okazał się najmłodszy zawodnik w tej kategorii wiekowej Wiktor Tański, zdobywca 6,5 punktów. Na drugim miejscu uplasował się starszy brat Wiktora – Jakub, który zgromadził 5 punktów. (obaj SP2 Barcin) Trzecie miejsce zajął Jakub Wielgórka zdobywca 4 punktów. (SP Mamlicz).
Najwięcej emocji było w pozostałych dwóch grupach, gdzie zmierzyli się najmłodsi uczestnicy turnieju. Wśród dziewcząt klas I-III najlepsza okazała się Nicola Moritz (6,5 punkta), przed Aleksandrą Kwaśnik (6 punktów) i Martyną Chróśniak (5,5 punkta). Wśród chłopców najlepszy był Kacper Buzała (6 punktów). Drugie miejsce zajął Oskar Tubisz (5,5 punkta), a trzecie Jan Wolski (4,5 punkta).
Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepsza była Iwona Kaczmarczyk, druga była Adrianna Grzelak, a trzeci Przemysław Stefaniak. (wszyscy LO Barcin)
Każdy z uczestników otrzymał słodki poczęstunek oraz upominek, natomiast najlepsi w swoich kategoriach wiekowych medale oraz nagrody rzeczowe.
Zawody zorganizowały: LKS "Dąb" Barcin oraz Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie
Zawody przeprowadzili: Halina Pietrzak i Hubert Łukomski
Wynik z turnieju można zobaczyć
Szkoła podstawowa dziewczynki - TUTAJ
Szkoła podstawowa chłopcy - TUTAJ
Gimnazja - TUTAJ
Szkoły ponadgimnazjalne - TUTAJ

Fotorelacja dostępna TUTAJ.
III BARCIŃSKI TURNIEJ SZACHOWY - MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W SZACHACH SZYBKICH


Zwycięstwem Kirlla Stupaka z Białorusi zakończył się III Barciński Turniej Szachowy, który 24 maja odbył się w hali widowiskowo-sportowej w Barcinie.
Na starcie zawodów stanęło 100 zawodników z kilku województw naszego kraju oraz pięciu federacji szachowych (Ukrainy, Białorusi, Bułgarii i Czech oraz Polski) wśród których było trzech arcymistrzów międzynarodowych, trzech mistrzów międzynarodowych, czterech mistrzów FIDE oraz 7 kandydatów na mistrzów krajowych!
Był to szczególny turniej, gdyż równocześnie odbywały się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w szachach szybkich.
Zawody odbywały się w kategorii Open, prowadzone były systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund w tempie gry 10 minut + 5 sekund na każdy ruch zawodnika.
Kolejność zawodników ustalana była na podstawie ilości zdobytych punktów, a w przypadku równej ilości o wyższym miejscu decydował kolejno: średni Buchholz; Buchholz; ilość zwycięstw; progres.
Sędzią Głównym turnieju był sędzia klasy międzynarodowej FA Pan Paweł Jaroch.
Zawodników powitał Hubert Łukomski, a turniej otworzyła Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Barcinie Pani Teresa Wilk. Nie zabrakło również przedstawicieli władz szachowych z Wiceprezesem od spraw organizacyjnych i sportowych p. Jarosławem Wiśniewskim, przedstawicieli organizatorów ? Dębu Barcin oraz Dyrekcji barcińskiego Gimnazjum.
Podobnie jak to było w poprzednich latach turniej przebiegał sprawnie i w rodzinnej atmosferze. Organizatorzy zadbali o dobrze zaopatrzony bufet i pyszny domowy obiad, który również był dostępny dla przybyłych kibiców i sympatyków. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe gadżety związane z imprezą (vlepkę z logo turnieju oraz długopisy i smyczki).
Zawody wygrał Kirll Stupak z Białorusi, który zgromadził 8 punktów. Na drugim miejscu z 7,5 punktami Vladimir P. Malaniuk, (Ukraina - Hetman Koszalin), a na trzecim Krzysztof Chojnacki (Chrobry Gniezno ? w ubiegłym roku również trzeci) z 7 punktami. Ubiegłoroczny triumfator Andrei Maksimenko (Baszta Żnin) zajął 7 miejsce i na pocieszenie pozostał mu tytuł Mistrza Województwa.
W tym roku organizatorzy przewidzieli następujące nagrody dla uczestników:

W imieniu sponsorów Pan Tomasz Tański nagrodził najlepszą dziesiątkę turnieju, która otrzymała nagrody pieniężne (w wysokości od 100 zł do 750 zł), natomiast pozostali zawodnicy nagrody rzeczowe. Nikt z pustymi rękoma z Barcina nie wyjechał.
Nagrodzono również zawodników w poszczególnych kategoriach:
Najlepszy zawodnik do rankingu 2200 - Szatkowski Kamil (Smecz Konin)
Najlepszy zawodnik do rankingu 2000 - Michał Karpus (Rotmistrz Grudziądz)
Najlepszy zawodnik do rankingu 1800 - Jacek Kwiatkowski (Kopernik Inowrocław)
Najlepszy zawodnik do rankingu 1600 - Jacek Miętkiewicz (Chrobry Gniezno)
Najlepszy zawodnik do rankingu 1400 - Mateusz Jaskulski (Promień Kowalewo)
Najlepszy zawodnik do 15 lat - Michał Karpus (Rotmistrz Grudziądz)
Najlepszy zawodnik do 13 lat - Jacek Miętkiewicz (Chrobry Gniezno)
Najlepszy zawodnik do 11 lat - Karol Kacprzak (Chemik Bydgoszcz)
Najlepszy zawodnik do 9 lat - Michał Kozłowski (Fala Świekatowo)
Najlepszy zawodnik z V kategorią - Maciej Owczarzak (UKS OPP Toruń)
Najlepszy zawodnik bez kategorii - Dariusz Ciemny (Inowrocław)
Najlepsza kobieta - Zuzanna Szeląg (Chrobry Gniezno)
Najmłodszy zawodnik - Franciszek Paprocki (Chemik Bydgoszcz) 6 lat
Najstarszy zawodnik - Grabowski Włodzimierz (Barcin) 71 lat
Najlepszy zawodnik z gminy Barcin - Józef Kowalczyk (45 miejsce) - otrzymał puchar i nagrodę rzeczową ufundowaną przez Panią Teresę Wilk.
Mistrzem Województwa został Andrei Maksimenko (Baszta Żnin), II miejsce zajął jego kolega klubowy Rafał Borgula, a trzeci był Karol Jaroch z Fali Świekatowo.
Mistrzynią województwa została Oliwia Skorupa (Rotrzmistrz Grudziądz), wicemistrzynią Zuznanna Borkowska (Emdek Bydgoszcz), a trzecia była Julia Humin (Fala Świekatowo).

Fundatorami powyższych nagród byli: IMAGO Barcin, Anvis Włocławek, Oknoplast Kraków. Turniej był dofinansowany z Budżetu Gminy Barcin w ramach zadania "W pogoni za najlepszymi".
Organizatorzy bardzo dziękują Zarządowi Kujawsko Pomorskiego Związku Szachowego za udostępnienie sprzętu na turniej.

Organizatorzy: Ludowy Klub Sportowy Dąb Barcin, Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Barcinie, Miejski Dom Kultury Barcin oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie.
Szczegółowe wyniki dostępne są TUTAJ.
Relacja TV dostępna jest TUTAJ,
Galeria zdjęć dostępna TUTAJ.
MISTRZOSTWA GMINY BARCIN W SZACHACH


Po blisko dekadzie szachy powróciły pod skrzydła barcińskiego Dębu. To właśnie w tym klubie barcińscy szachiści odnosili swoje największe sukcesy. Chcielibyśmy, aby szachy ponownie były dobrą wizytówką naszego Dębu. 24 maja zapraszamy do udziału w trzecim Barcińskim Turnieju Szachowym. Poprzednie dwie edycje pokazały, że w Barcinie jest dobry klimat dla rozwoju tej dyscypliny.

Poprzednie edycje przyciągnęły uczestników z wielu województw i zagranicy, przez co impreza w rankingu turniejów jest bardzo wysoko klasyfikowana. Nasze staranie doceniły władze Kujawko-pomorskiego Związku Szachowego przyznając nam najważniejszy turniej, jakim jest Mistrzostwo Województwa. Jest to duże wyróżnienie dla całego barcińskiego środowiska szachowego.

Lista startowa już obfituje w arcymistrzów szachowych oraz zawodników, którzy są bardzo wysoko notowani. Dla naszych lokalnych zawodników jest to niepowtarzalna okazja poznać czołowych graczy kraju jak i uznane nazwiska w całej Europie.

Całe przedsięwzięcie nie odbyłoby się bez udziału sponsorów, którym już teraz dziękujemy. W tym roku są to: IMAGO Barcin, Anwis Włocławek, Oknoplast Kraków, Lafarge oraz gmina Barcin.
Dlatego już teraz zapraszamy wszystkich sympatyków i pasjonatów „królewskiej gry” ba barcińską halę widowiskowo-sportową!
24 maja 2015 roku, godz. 10:00
Do zobaczenia
Natomiast dzień później odbędą się Mistrzostwa Gminy Barcin dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.
Start 25 maja 2015 roku o godz. 8:30
III BARCIŃSKI TURNIEJ SZACHOWY - MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W SZACHACH SZYBKICH


24 maja w naszym mieście odbędzie się III Barciński Turniej Szachowy. Równocześnie będą się odbywały Mistrzostwa województwa w szachach szybkich.

Powyżej przedstawiamy oficjalny plakat turnieju, natomiast szczegóły będą się pojawiały na stronie na bieżąco.
Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy
Do wygrania wspaniałe wartościowe nagrody

Plik turniejowy wraz z regulaminem dostępny jest TUTAJ
Już teraz wiemy, że turniej będzie miał obsadę międzynarodową!!!
A tak to wyglądało w poprzednich latach.

Wyniki dostępne są TUTAJ - rok 2014
Fotorelacja dostępna jest TUTAJ - rok 2014
Videorelacja dostępna jest TUTAJ - rok 2014
Fotorelacja Tygodnik Pałuki

Wyniki z 2013 roku
Zdjęcia z turnieju
Relacja filmowa
JULIA MACIEJEWSKA TRZECIA


24 kwietnia zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego w szachach dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
Nasi szachiści wyjechali do Żnina tylko w dwuosobowym składzie, gdyż zabrakło trzecioklasistów, którzy w tym czasie byli świeżo po egzaminach gimnazjalnych.
Wśród dziewcząt - Julia Maciejewska wywalczyła brązowy medal, a jej koleżanka Maria Wolska czwartą pozycję.
Gratulujemy dziewczynom !

IWNONA MISTRZYNIĄ, ADRIANNA DRUGA


W zakończonych Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Żnińskiego w szachach wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, które odbyły się 17 kwietnia w Miejskim Ośrodku Sportu w Żninie nasi uczniowie wracają z dwoma medalami.
Nasze dziewczyny wywalczyły złoty i srebro!
Mistrzynią Powiatu na rok szkolny 2014/2015 została Iwona Kaczmarczyk, a Adrianna Grzelak viemistrzynią. Dziewczyny wygrały po 6 spotkań, a o tytule zaważył mały Bucholtz.
Gratulujemy
Wśród chłopców już tak dobrze nie było. Patryk Nosek był 22, Mateusz Fabijański uplasował się na 25, a Łukasz Kaśków na 28 pozycji.
Wyniki można zobaczyć TUTAJ.